Dinleterek şarkı bulma PC/Telefon için

Dinleterek şarkı bulma PC/Telefon (En kolay seçenekler)

Dinleterek şarkı bulma hem PC hem de telefon kullanımı ile mevcut. Pek çok tablette aynı şekilde aradığınız müziği kolayca bulmanızı sağlayacaktır. Elbette bunun için uygulama yüklemeli, gerekli siteye girmeli ya da müzik forumlarında paylaşım yapmalısınız. Sizler için en basit seçenekleri hazırladık. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

PC kullanıcıları için dinleterek şarkı bulma yöntemleri

  • Windows PC’niz varsa, şarkıları dinleyerek bulmak için sesli yardımcı Cortana’yı kullanabilirsiniz. Cortana, şarkıları sözlerini ve albüm resimlerini algılayarak tanır. Cortana’dan bilgisayarınızda çalan bir şarkıyı tanımlamasını isteyin, size başlığı, sanatçıyı ve albümü söyleyecektir. Daha sonra şarkıyı veya albümü dilerseniz satın alabilirsiniz.
  • Alternatif olarak, program indirmek istemiyorsanız, “Şarkı adlarını bulmak için mırıldanma” adlı bir özelliği olan Google aramayı deneyebilirsiniz. Bu site SoundHound tarafından desteklenmektedir ve başlığını belirlemek için bir melodi söylemenize izin verir. Nota kullanmanıza ya da melodiye gerek yok sadece şarkıyı söyleyin.
  • Başka bir seçenek de bir müzik forumlarında şarkı yayınlamaktır. Şarkıyı kendiniz kaydedebilir veya önceden kaydedilmiş bir versiyonu yükleyebilirsiniz. Şarkı hakkında paylaşmak istediğiniz türü, dili ve diğer bilgileri belirttiğinizden emin olun. Şarkınızı yayınladığınızda, onu arayan diğer kişiler tarafından otomatik olarak bulunacaktır.
dinleterek şarkı bulma
dinleterek şarkı bulma
  • Windows PC’niz varsa Midomi adlı bir web sitesini de kullanabilirsiniz. Midomi, şarkının adını bilmeseniz bile, şarkının melodisine göre şarkıları tanıma yeteneğine sahiptir. Midomi, iki milyondan fazla parçaya sahip, topluluk tarafından işletilen bir web sitesidir. Uygulama aynı zamanda ses örneklemeyi de kullanır; bu, bir şarkıyı kelimelerle tanımlayamasanız bile tanımlayabileceği anlamına gelir.
  • Sesli yardımcıları kullanarak PC’nizdeki şarkıları tanımlayacak uygulamalar da vardır. Örneğin, MusicID bir şarkıyı 5 saniyede tanımlayabilir. Uygulamanın ayrıca büyük bir veritabanı var ve hatta belirsiz şarkılar bile var. Ayrıca şarkı sözleri, oynatma düğmeleri ve şarkıya bağlantılar içerir. Bu, aradığınız şarkıyı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak son derece kullanışlı bir özelliktir.

Telefon kullananlar için dinleterek şarkı bulma yöntemleri (uygulama yükleyerek)

Şarkı bulmak için bir başka harika seçenek de Google Asistan. Bu asistan, online araştırma yapabileceğiniz geniş konu kataloğunu anlamak için üst düzey Google teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Hem Windows hem de Android cihazlarda bulunur, müziği çalmanızı ya da söylemenizi isteyerek müziği tanıyarak çalışır. Ancak Google Asistan, diğer müzik arama uygulamaları kadar gelişmiş özellikler sunmaz. Yani, herkes için harika bir çözüm değil. Daha gelişmiş olan uygulamalar şöyledir…

Shazam: Şarkıları tanımlamak için akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanan ücretsiz bir uygulama olan Shazam uygulamasını da kullanabilirsiniz. Hızlı, doğru ve kullanımı kolaydır. Ancak mobil cihazlarda internet bağlantısı ve Shazam uygulaması gerektirir.

Musixmatch: Şarkı aramak için başka bir harika seçenek de şarkıları adına, sanatçısına ve şarkı sözlerine göre arayan ücretsiz bir uygulama olan Musixmatch’tir. Sözlerinin bir satırından bir şarkıyı tanımlayabilir ve Spotify’da ve diğer müzik uygulamalarında çalabilir. Ayrıca harika şarkı sözleri arka plan seçeneklerine sahiptir.

Soundhound: Şarkıları dinleyerek bulmanın bir başka yolu da SoundHound gibi bir uygulama yüklemektir. Bu uygulama ücretsizdir ve çoğu büyük mobil platformda mevcuttur. Arka planda çalmakta olan müziği dinleyerek çalışır ve şarkının sanatçısı ve albümü hakkında bilgi görüntüler. Bu uygulama aynı zamanda şarkının tamamını çalmanıza ve sosyal medyada paylaşmanıza olanak tanır.

Müzik dinleterek şarkı bulma

Şarkıları dinleterek bulmak için akıllı telefonunuzu kullanmak, müzik kitaplığınızı genişletmenin harika bir yoludur. Telefonunuzun asistanından dinlediğiniz şarkıyı tanımlamasını isteyebilirsiniz; şarkı sözleri, albüm kapağı ve şarkıyı satın almak için bir bağlantı dahil olmak üzere şarkı hakkında ayrıntılı bilgiler göstermelidir.

Şarkıları dinleyerek bulmak için Google arama uygulamasını da deneyebilirsiniz. SoundHound adlı bir ses teknolojisiyle çalışır ve şarkıları mırıldanarak tanımlayabilir. Siteye mikrofonunuza erişim izni verdiğinizde, uygulama mırıldandığınız şarkıları tanımlayabilecek. En iyi yanı, uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir nota belirtmeniz gerekmemesidir.

Ses dinleterek şarkı bulma

Şarkı bulmak için mırıldan! Dinlediğinizde etkilendiğiniz ve tekrar dinlemek istediğiniz müziklerin isimleri aklınıza gelmeyebilir. Hiç sorun değil! Çünkü teknolojinin bize sunduğu nimetler arasında artık bu hizmette yer alıyor! Uygulamaları telefonunuza ya da PC yükleyerek çok aradığınız müthiş parçayı dilediğiniz kadar dinleyebilirsiniz. Dinleterek şarkı bulma hem PC hem de telefon ile mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dosta ağır sözler-illegal sözler