Sincap fiyatları

Sincap fiyatları

Sincap fiyatları , evcil, yavru ve birçok özelliğe bakıldığında değişkenlik gösterebilir. Bir sincap sahiplenmek istediğinizde düşünmeniz gereken pek çok şey bulunur. Sincap bakımı, ihtiyaçları ve nasıl beslendiği gibi önemli soruların yanıtlarını net olarak bilmelisiniz. Bilinçli bir hayvan sahibi olmak size pek çok artı kazandıracaktır.

Evcil sincap fiyatları elbette biraz daha yüksek olabilir. Eğitimin içinde yer alan emek herkese göre değişebilir. Burada fiyat etkeni de payını alır.

Yavru sincap fiyatları

Yavru sincap fiyatları kilo ve yaş gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda değişir. Evcilleştirmek için en iyi seçim yavru bir sincap sahibi olmaktır. Ancak bunun içi güvenli bir ortam ve bakım konusunda bilinçli olmak gerekir.

sincap fiyatları
sincap fiyatları

Yavru sincap dükkan yani pet shop fiyatları 200 ila 1000 TL arasında değişir. Sincap çeşitleri iki adettir. Biri kızıl diğeri boz sincaplardır. Bu farklılık tüy renkleri ile alakalıdır. Bir sincap bulduğunuzda ya da satın aldığınızda ilk olarak beslenme konusunu öğrenmeniz gerekir. Yavru sincaplar genellikle;

  • Fındık
  • Yer fıstığı
  • Ceviz gibi kabuklu yemişler ile beslenirler. Ayrıca meyve tohumları da onlar için lezizdir. Miktar oldukça önemlidir. Çünkü ev içerisinde bakılan sincaplar hareket kısıtlılığı nedeni ile enerjilerini atamayabilirler.

Yavru bir sincap annesi tarafından terk edilebilir, ancak yine de bakıma ihtiyacı vardır. Yabani canlılar olsalar da belirli büyüklüğe ulaşmadıklarında kendi ihtiyaçlarını gideremezler. Bu nedenle yavru bir sincabın sıcak tutulması ve bir an önce annesine kavuşması gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu yuvayı bulmaktır.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise yavru sincapların hayatta kalabilmeleri için 37 derece sıcaklığa ihtiyaç duymalarıdır. Sincabı sıcak tutmak için yumuşak giysiler kullandığınızdan emin olun.

Satılık sincap fiyatları

Sincap fiyatları konusunda etken olan faktörlerden bahsetmiştik. Sincapların kilosu, eğitimi ve yaşı bunlardan birkaçıdır. Ayrıca;

  • Sincabın ele alışık olup olmaması,
  • Sincabın türü (boz ya da kızıl)
  • İyi beslenmiş olması ( Tüy parlaklığı, hareketlilik ve kısacası sağlık en büyük belirtidir)
  • Sincabın kaç aylık olduğu da fiyatlarını etkiler.

Evcil sincap sahiplenme

Evcil sincap sahiplenme çoğunlukla ücretsizdir. Sincap ailesine sahip olan birçok yetiştirici bu durumdan para kazanmayı düşünmez. Sincaplar çoğaldıkça evdeki koşturmaca artacağını bilirler. Enerjilerine ayak uydurmak da zorlaşır. Bu nedenle yavruların sahiplenmesini isteyebilirler.

Evcil sincap sahiplenme için ücret ödemeseniz de beslenme, bakım ve diğer ihtiyaçları unutmamanız gerekir.Evcil hayvan olarak sincap sahiplenmek istiyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler var. Yapmanız gereken ilk şey, sincabınızın yiyeceğe erişimi olduğundan emin olmaktır. Sincapların harika hafızaları vardır, bu yüzden beslenmezlerse sıklıkla sizinle yeniden bağlantı kurarlar. Ayrıca, tüm kafes dışı keşifleri denetlediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde, kendilerini yaralayabilir veya depresyona girebilirler.

evcil sincap
evcil sincap

Bir evcil sincap için ne kadar ödeyeceğinizi belirlerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç farklı faktör vardır. Evcil hayvanınızın ilk fiyatı, onu nereden aldığınıza, türüne ve yetiştiricisine göre değişecektir. Örneğin bir yavru sincabın fiyatı 300 TL civarında olabilir. Bu fiyata hayvanın kafesi, kafesi ve çiğneme oyuncakları da eklenecektir.

Evcil sincabınızı yüksek, geniş ve bir yuva kutusu olabilecek bir kafesin içinde tutmalısınız. Ayrıca sincabınızın dış dünyayı keşfetmesi için kafesin dışı için dallar satın almak isteyebilirsiniz. Bir evcil sincap egzotik bir hayvandır ve günlük bakım gerektirir.

Sincaplar, kafeslere yerleşmelerini zorlaştıran yüksek enerji seviyeleri ile bilinir. Koşmak ve oynamak için alana ihtiyaçları var. Küçük bir alana hapsolduklarında çabuk sıkılırlar ve etraflarındaki şeylere zarar vermeye başlarlar.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dosta ağır sözler-illegal sözler