Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır ?

Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır?

Sizce sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır ? Düşünmek bazen acı vericidir ve bazen hissedilecek en güzel duyguların bir arada olmasını sağlar. Birden fazla güzel ya da çirkin duyguyu aynı anda yaşatabilir. Bu durum süreklilik kazandığında karşımızdaki kişinin de bizi aynı şekilde düşünüp düşünmediğini bilmek isteriz. Sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır gibi sorular için yanıt aramaya çalışırız.

Hiç umulmadık bir anda terk edilmek, hoşlanılan bir kişiye bir türlü açılamamak ve daha pek çok neden bizleri düşüncelere iter. Hislerimizin büyüklüğü ve hayatımızdaki rastlantılar cevap arayışlarımızı sürdürür.

Birini sürekli düşünmek karşılıklı mıdır?

Hiç olmadık bir anda aklınıza düşen kişi ya da kişiler kafanızı karıştırabilir. Pek çok soru etrafınızı sarmaya devam eder. Çünkü birini sürekli düşünmek bazen güzel bazen sıkıcı olabilir. Burada sıkıcı olan taraf düşünmenin karşılıklı olup olmadığını net olarak bilememektir. Ben onu düşünüyorum peki, o beni düşünüyor mu?

Birinin sizi düşündüğünün ilk işareti onların enerjisini hissedebiliyor olmanızdır. Bunun nedeni, birini düşündüğünüzde, enerjisinin sizin bir parçanız haline gelmesi ve auranızdaki titreşimleri uyarmasıdır. Bu his çok sezgiseldir, birinin gözlerini üzerinizde hissetmeye benzer.

sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır ?
sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır ?

Sürekli düşünme haricinde gün içerisinde karşınıza çıkan tesadüfler olabilir. Saatin rakamlarının çift olması bunlardan biridir. Özellikle sevgililer arasında bilinen bir gerçek vardır. Eğer saat 00.00 ise sevdiğiniz sizi düşünüyordur. Kesin olarak kanıtlanmasa da bu doğrudur. Çünkü sevgililer birbirlerini hep düşünürler. Hayatın renkleri pembeye bürününce iş, okul ve daha pek çok şey geri plana atılır. Ne de güzel olur ama değil mi? İşte bu gibi durumlarda sevenler sevdiklerini düşünürler. En çok da birini sürekli düşünmek karşılıklı mıdır gibi soruların yanıtını düşünürler. Sevgi karşılıklıdır ve hissedilir. Bunu hissediyorsanız gerisi mühim değildir.

Sevgi haricinde elbette farklı nedenlerden ötürü birini düşünüyor olabilirsiniz. Bu kişi sizi derinden etkilemiş olmalı. Çünkü süreklilik etkileşim ile doğrudan bağlantılıdır. Burada önemsenmesi gereken iki durum bulunur. Karşılıklı düşünmenin belirtilerini ve birini sürekli düşünme nedenlerini öğrenmektir.

Karşılıklı düşünme belirtileri

Bir kişinin sizi düşündüğünün birkaç işareti vardır. Hem fiziksel hem de duygusaldırlar. Eğer sıklıkla görüştüğünüz birinin sizi düşünüp düşünmediğini merak ediyorsanız işaretlere göz atabilirsiniz.

İşte yüz yüze görüşmelerde karşılıklı düşünme belirtileri;

  • İzlendiğinizi hissedersiniz

Bir çift göz tarafından takip edilmek bir süre zarfında bize bunu fark ettirir. Bazen hemen anlarız bazen de bunu hiç anlayamayız. Etraftan haberdar olmak için her zaman tetikte olmak en iyisidir.

  • Göz göze gelirsiniz

Göz göze gelme en büyük düşünme belirtilerinden biridir. Konuşmadan yapılan sessiz sedasız buluşan gözler pek çok şeyi anlatabilir. Bazen kıskançlık, öfke, kin ve bazen de aşk, sevgi, özlem…

  • Üç saniyeden fazla bakışırsınız

Herkes bunu çok iyi bilir ki bir kadın ve bir erkek birkaç saniyeden fazla birbiri ile bakışmaz. Genellikle bakışlarını farklı yönlere çevirir. Burada elbette yaş ve akrabalık gibi faktörler de etkilidir.

Yüz yüze olmayan görüşmelerde karşılıklı düşünme belirtileri;

  1. Göz seğirmesi

Nerede olursak olalım gözümüz seğiriyorsa, birini düşünmeye başlarız. Hatta sırayla isimlerini sayarız. Kimde seğirme durursa o kişi bizi düşünüyordur. Bu gibi gerçekliği ispatlanmamış şeylere bayılırız. Kim çıkarmış bilemiyoruz. Ancak iyi ki de yapmışlar.

  1. Hıçkırık

Hıçkırık sorununu çözmek için pek çok şey olduğu doğrudur. Ancak bunu yapmadan önce düşünürüz. Aynı göz seğirmesinde olduğu gibi sevdiklerimizi sayarız. Daha sonra sıra sevmediklerimize de gelir…

  1. Kulak çınlaması

Kulak çınlaması sonrasında akrabaların ya da tanıdıkların birbirini arama olasılığının yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Bende seni düşünüyordum, diyerek başlarlar konuşmaya. Kulağım çınladı ve aklıma sen geldin. Yanıt bazen bende seni düşünüyordum olur.

  1. Kaşıntı

Sıklıkla bilinmese de kaşıntı da karşılıklı düşünme belirtileri arasında kaşıntı da yer alır. Kaşıntının şiddeti ile birinin bizi düşündüğünü dile getiririz.

Birini Sürekli Düşünmenin Nedenleri Nelerdir?

Birini düşünmenizin pek çok farklı sebebi olabilir. Belki güzel bir anı belki de tam tersi acı verici bir his sizi dürter. Hayallere kapılırsınız. Adeta dünya ile bağlantınız kesiliverir. Kendinize geldiğinizde çoğu kez ne olduğunu etrafınıza belli etmezsiniz. Sonuç bazen gülümse ve bazen de suratımızın düşmesi olur. Peki, düşündüğünüz kişi bunun için değiyor mu? Siz onu bu kadar neden düşünüyorsunuz? Sorular peşinizi bırakmıyorsa nedene yoğunlaşmanız gerekir.

birini düşünmenin nedenleri nelerdir
birini düşünmenin nedenleri nelerdir

Nedenlerini bildiğinizi düşünseniz de sürekli dalıp gitmek sizi yoruyor olmalı. Güzel de olsa çirkin de olsa çok önemli bir anda dalıp gitme korkunuz varsa nedenleri okumalı ve üzerine basa basa sorgulamalısınız.

Birlikte Güzel Anılarınız Var

Siz ve sevdiğiniz kişi, birlikte geçirdiğiniz zamana baktığınızda, ortak noktalarınızı bulmak kolaydır. Bir yer, bir kişi veya bir aktivite ile ilgili çok hoş anılarınız vardır. Bu anılar yüzünüze bir gülümseme getirebilir ve o anı yeniden yaşamak istemenizi sağlayabilir. Bu nedenle geçmişe ya da hayallere dalıp sürekli düşünürsünüz.

İncitildin

Seni inciten birini düşünüyorsan, kendine tekrar düşünmeye değer mi diye sor. Hâlâ düşüncelerindeyseler, gitmelerine izin vermelisin. Ardından, hayatınıza devam etmelisiniz. Sizi inciten birini düşünmenizin birçok nedeni olabilir ve bunun nedenini anlamak önemlidir.

Başkalarını inciten insanlar, onları incittiklerini bilirler. Yıllarca kendilerini ihmal etmiş olabilirler ya da nefret ve incinme ile etrafları çevrilmiş olabilir. Sebep ne olursa olsun, bu acıyı başkalarına empoze ederler. Bu olduğunda, insanlar onları daha sık düşünmeye başlar ve bu onların başkalarıyla olan ilişkilerini etkileyebilir.

Onu Önemsiyorsun

Birine değer verdiğinizi göstermenin en etkili yollarından biri, onlara ulaşmaktır. Büyük veya abartılı bir şey olması gerekmez, sadece basit hareketler endişe duygularınızı gösterebilir. Birine umursadığınızı gösterdiğinizde, size açılmaları ve sorunlarını sizinle paylaşmaları daha olasıdır. Ancak bu kişiye açılmak kolay olmayabilir. Arada örülen duvarlar sizi sürekli düşünmeye iter.

Önemsediğiniz birine bunu göstermek zor olabilir. Hepimiz duygularını ifade etmekte zorlanan karakterlerle ilgili filmler görmüşüzdür. Ancak, birine umursadığınızı göstermenin milyonlarca küçük yolu vardır. Tek bir jest yeterli değildir ve hareketi mümkün olduğunca gerçek kılmak önemlidir. Bu ipuçlarını aklınızda tutarak, birine ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Sevdikleriniz için endişeleniyorsanız, onları düzenli olarak kontrol edin. Bu, sosyal medyayı kullanmak, e-posta göndermek ve hatta mektup yazmak anlamına gelir. Size yakın olmasalar bile onlarla iletişim halinde kalmaya çalışın. Onlara hayatında neler olduğunu anlat ve sana ihtiyaçları olduğunda yanlarında olmaya çalışın. Böylece sürekli düşünmek ve hayalini kurmak yerine gerçekleri yaşayabilirsiniz.

Onun Hakkında Bir Rüya Gördün

Tanıdığınız biri hakkında bir rüya gördüyseniz, bu birçok anlama gelebilir. Örneğin, o kişiyle iletişim kuramadığınız veya onun için endişelendiğiniz için hüsrana uğradığınız anlamına gelebilir. Ayrıca kendiniz için endişelendiğiniz veya birisiyle yeniden bağlantı kurmanız gerektiği anlamına da gelebilir.

Birini sık sık rüyada görüyorsanız, bu duygusal acı yaşadığınız anlamını taşıyabilir. Kişiden şüpheleniyor olabilirsiniz veya onlardan bir şeyler saklıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda savunmasız olduğunuz ve kullanılmaktan veya çalınmaktan korktuğunuz anlamına da gelebilir. Alternatif olarak, yalnız veya kullanılmış hissettiğiniz anlamına da gelebilir. Rüyalar düşüncelerimizin eserleridir. Etkilendiğimiz her şeyi içinde tutar ve karışık olarak bize bir şeyler sunarlar.

Özlem

Sürekli birini düşünmenin en büyük nedeni özlemdir. Burunda tüten her kişi elbette en sık düşünülendir. Akıldan hiç çıkmazlar. Özlem arttıkça düşünceler de artabilir. Bu nedenle görüşme mümkünse her fırsatı kollamak ya da fırsat oluşturmak herkes için en iyisidir.

Telepati Nedir, Nasıl Olur?

Telepati, insanlar arasında zihinsel bir bağlantı yoluyla iletişim kurmanın bir yoludur. Uygun koşullar gerektirir. Ancak, telepati girişiminde bulunmadan önce yapmanız gereken birkaç şey var. Telepatik olduğunuz kişiyle net bir zihinsel bağlantı kurmanız gerekir. O zaman, ne iletmeye çalıştığınız konusunda net olmanız gerekir. Bunları gerçekleştirdiğinizde telepati kurabilirsiniz. İşte bu nedenle sürekli birini düşünmek karşılıklı mıdır sorusunun yanıtına da ulaşabilirsiniz. Hele ki o kişi hayatta ve ulaşıma açıksa ne mutlu!

Temel anlamda telepati, başkalarının düşüncelerini iletme ve okuma yeteneğini içerir. Herkes bu yeteneğin belirli bir miktarına sahiptir. Muhtemelen ebeveynleri ile iletişim kuran çocukları veya uzaktan acı hisseden insanları gözlemlemişsinizdir.

Telepati yapmaya başladığınızda, güvendiğiniz ve telepatiye inanan bir partner seçmelisiniz. Önce en az 20 dakika rahatlayarak pratik yapın ve ardından telepatik olduğunuz kişiyi gözünüzde canlandırın. Kartların resimlerini birer birer göndermeyi deneyin. Bir süre sonra partnerinizle daha derin bir düzeyde iletişim kurabileceksiniz.

Yeni biriyle tanışmaktan ve garip hissetmekten korkan biriyseniz, telepati bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Telepatlar yarı gerçekleri hissedebilir ve hatta diğer insanların düşüncelerini alabilir.

Telepati, işyerinde veya derin kişiler arası ilişkilerde faydalı olabilecek inanılmaz derecede değerli bir yetenektir. Birinin telepatik olup olmadığını mesajlarından veya aramalarından anlayabilirsiniz. Telepatlar genellikle sizi düşündüklerinde sizi ararlar veya mesaj atarlar.

Bazı bilim adamları, telepatinin, bir kişinin başka birinin düşüncelerini okuyabildiği fiziksel bir eylem olduğunu savundu. Sigmund Freud, düşüncenin doğrudan aktarımı hakkında hipotezler önerdi ve telepatiyi ilkel bir süreç olarak adlandırdı.

Özlemek Karşılıklı mıdır?

Özlemek bazen karşılıklı bazen de değildir. Kişi ile aranızdaki bağ, karakter yapısı ve hayatın bize sundukları gibi pek çok faktör özleme engel olabilir. Siz birini görmek için yanıp tutuşurken karşınızdaki kişi günlük hayatına huzurlu bir şekilde devam edebilir. Bu gibi durumlarda özlem bildiren ipuçları göz önünde bulundurulmalıdır. Değmeyen biri için özlemek bile düşünülmelidir. En değerli şeyin kendimiz olduğunu her zaman hatırlamalıyız. Biraz da olsa bencillik bazen işe yarayabilir.

Bazı durumlarda özlem karşılıklıdır. Anne, baba ve diğer akrabalar arasında özlem oluşabileceği gibi askerlik ya da iş nedenleri ile eş ya da sevgililer de ayrı düşebilir. Hayatlar ne kadar yoğun olsa da gözlerin önüne düşen anılar asla gitmez.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dosta ağır sözler-illegal sözler